In mei verbeterde onze financiële positie opnieuw ten opzichte van de maand ervoor. Dat zien we aan onze actuele dekkingsgraad. Die steeg met 1,1%-punt naar 115,6%. De beleidsdekkingsgraad steeg met 0,1%-punt naar 115,4%.
Onze financiële positie drukken we uit in twee percentages:
- De actuele dekkingsgraad. Dat is de stand van zaken op de laatste dag van de maand. Deze steeg in mei van 114,5% naar 115,6%
- De beleidsdekkingsgraad. Een gemiddelde van de afgelopen 12 actuele dekkingsgraden. Ontwikkelingen in de actuele dekkingsgraad worden hierin pas na verloop van tijd zichtbaar. De beleidsdekkingsgraad steeg naar 115,4%.
Wat gebeurde er in mei?
In mei steeg de rente. Dat is goed nieuws voor onze dekkingsgraad. Als de rente stijgt, hebben we namelijk minder geld in kas nodig om in de toekomst alle pensioenen te kunnen betalen. De verplichtingen van Forbo nemen daardoor af.
Onze beleggingen deden het in mei ook goed. Hierdoor nam ons vermogen toe. Deze twee positieve ontwikkelingen zorgden samen voor een stijging van onze actuele dekkingsgraad met 1,1%-punt.
Meer informatie
Meer informatie over de dekkingsgraad en de ontwikkeling hiervan vindt u op de pagina financiële positie.
Bron: Bestuur